Kolorowy świat odpadów
edukacyjna gra planszowa
Celem gry jest pokazanie dzieciom i nauczenie ich prawidłowego postępowania z odpadami oraz wskazanie nieekologicznych nawyków, których powinny unikać. W trakcie gry uczestnicy natrafiają na scenki przedstawia- jące pozytywne lub negatywne zachowania dotyczące odpadów. Reguły gry wymuszają opisywanie przez dzieci cech pozytywnego zachowania, za co są nagradzane. W przypadku, gdy gracz nie potrafi prawidłowo opisać danego zachowania nie może skorzystać z nagrody dopóki nie odnajdzie opisu scenki w Książeczce edukacyjnej dołączonej do gry i nie opisze obrazka prawidłowo. Analo- gicznie odbywa się w przypadku zachowań negatywnych. Tak skonstruowane reguły gry powodują, że dzieci szybko zdobywają nowe wiadomości i chętnie uczą się by wygrać z innymi uczestnikami.
Plansza po rozłożeniu ma wymiary 60 x 42 cm i wykonana została z grubej tektury. Twarde i wytrzymałe pudełko ma wymiary 31,7 x 22,7 x 3,0 cm.
Gra zawiera książeczkę edukacyjną wraz z instrukcją oraz 4 pionki i jedną kostkę do gry.
Z myślą o ochronie środowiska świadomie zrezygnowano z lakierowania wydruków, pakowania pionków i kostki w foliowe woreczki, oraz foliowego opakowania pudełka.
Zdjęcia:
Cena: 50,00 zł
Polityka prywatności |